Društvo

Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju 2023. – TK Maraton ostvario odlične rezultate

U Zagrebu je 14. svibnja održano Pojedinačno i Ekipno Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju i to u sklopu kultne zagrebačke brdske utrke “Boroša” u organizaciji Ak Sljeme.

Po kišnom i prohladnom vremenu start je označen u 10 sati ujutro na zagrebačkom glavnom trgu, Trgu bana Josipa Jelačića. Cilj utrke bio je pod tornjem na Sljemenu, a dionica od Trga do Sljemena bila je u dužini od nešto malo više od 12 km uz pregršt vode i blata na stazi.

Tk Maraton Krapina na ovogodišnjem izdanju Prvenstva Hrvatske u planinskom trčanju predstavljali su Zvonimir Vlahović, Ante Radak, Vjeran Skupnjak, Miljenko Hršak i Miljenko Hmelina.

Naslov prvaka osvojili su Matea Parlov Koštro (Ak Svetice) koja je spomenutu dionici savladala za 1:05:42 i Ivan Dračar (HAAK Mladost) koji je naslov osvojio u vremenu od pomalo nestvarnih 0:57:56.

Na Prvenstvu Hrvatske nastupilo je ukupno 116 natjecatelja, a predstavnici TK-a Maraton Krapina ostvarili su sljedeće plasmane: Zvonimir Vlahović (1:13:36) zauzeo je 45. mjesto, Ante Radak (1:17:12) 59., Vjeran Skupnjak (1:17:14) 60., Miljenko Hršak (1:22:01) 78. te Miljenko Hmelina (1:30:36) 99. mjesto. U ekipnom poretku u konkurenciji 20 klubova ostvarili su plasman na 13. mjesto muške konkurencije.