Društvo

Miljenko Hršak, član TK Maraton Krapina osvojio 4 mjesto na utrci Masters of trail

20. svibnja 2023. u Trogiru i na otoku Čiovu održan je Masters of trail u sklopu “Trogir Outdoor festivala” u organizaciji Triatlon i treking kluba STrka.

Naime, riječ je o trail natjecanju održanom na 3 dionice, na najdužoj od 20 km pod nazivom Fire, na dionici od 11 km naziva Earth i na dionici Water u dužini od 5 km. Staza Fire startala je u Slatinama dok je cilj bio na trogirskoj rivi. Staze Earth i Water startale su s trogirske rive s ciljem na istome mjestu.

Na izazovnim i prekrasnim stazama na otoku Čiovu nastupio je i član TK Maraton Krapina, Miljenko Hršak, i to na dionici Earth u dužini od 11 km, točnije 11.7 km. U konkurenciji 67 natjecateljica i natjecatelja od čega 25 u muškoj konkurenciji, na dionici Earth pobijedili su mlada Norvežanka Martine Arntzen Haug (1:03:52) i Ante Roguljić (0:58:12). Naš Miljenko Hršak utrku je završio u vremenu od 1:04:06 što je bilo dovoljno za plasman na 4. mjesto poretka. 3. mjesto koje je držao do 7.5 km izmaklo mu je u samoj završnici na strmim nizbrdicama, a tome je kumovalo i jedno pogrešno skretanje na stazi.