Ljubiteljice belota i ove će godine doći na svoje. Športsko-kulturna udruga građana „Josip Poljak“ Bregi Radobojski, uz potporu Općine Radoboj i Muzeja Radboa, organizira peti po redu Turnir dama u belotu koji će se održati u petak, 17. srpnja 2026. godine u prostoru DVD-a Radoboj.
Turnir započinje u 17 sati, a organizatori pozivaju sve zaljubljenice u popularnu kartašku igru da se prijave i postanu dio tradicionalnog događanja koje iz godine u godinu okuplja sve veći broj natjecateljica. Osim prilike za odmjeravanje snaga za kartaškim stolovima, sudionice očekuje ugodno druženje i natjecateljska atmosfera.
Kotizacija po ekipi iznosi 30 eura, dok je za prva četiri kola predviđen dokup u iznosu od 20 eura. Za tri najbolje plasirane ekipe osigurane su novčane nagrade.
Prijave za turnir otvorene su do srijede, 15. srpnja 2026. godine, a zaprimaju se putem telefona na broj 098/182-3897. Sve dodatne informacije zainteresirane mogu dobiti od organizatora Ivana Vinceljaka.
Organizatori ističu kako je cilj turnira, uz natjecateljski dio, njegovanje tradicije druženja i zajedništva te promocija belota kao jedne od omiljenih društvenih igara na ovim prostorima.




