Članovi Streljačkog društva Veliko Trgovišće ostvarili su izvanredne rezultate na Svjetskom kupu i Moravia Cupu u field samostrelu, održanima od 26. do 28. lipnja u Kostelecu na Hané u Češkoj. Hrvatski predstavnici ponovno su potvrdili kvalitetu, osvojivši brojne medalje u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.
Najveći uspjeh ostvarila je Mihaela Oborovečki, koja je osvojila zlato na Svjetskom kupu s rezultatom od 844 kruga, ispred Veronike Forjan i Sanje Komar. Osim toga, Mihaela je slavila i na Moravia Cupu, čime je još jednom potvrdila vrhunsku formu.
Odličan nastup ostvario je i Martin Oborovečki, koji je s 865 krugova osvojio srebrnu medalju na Svjetskom kupu, a drugo mjesto pripalo mu je i na Moravia Cupu.
U muškoj konkurenciji naslov pobjednika Svjetskog kupa osvojio je Domagoj Pereglin s 872 kruga, dok je treće mjesto pripalo Marijanu Kajfešu.
Vrijedan rezultat ostvarila je i Patricija Seljan, koja je osvojila brončanu medalju u konkurenciji kadetkinja na Moravia Cupu, dok je u ukupnom poretku Svjetskog kupa među seniorkama zauzela sedmo mjesto.
Hrvatski predstavnici dominirali su i u ekipnoj konkurenciji. Reprezentacija Hrvatska 1, u sastavu Domagoj Pereglin, Martin Oborovečki i Andrej Krstinić, osvojila je zlatnu medalju, ispred reprezentacije Hrvatska 2, za koju su nastupili Mihaela Oborovečki, Marijan Kajfeš i Borna Bajser, dok je Češka 1 osvojila broncu.
Natjecanje se nastavlja disciplinom Match Play, u kojoj hrvatski reprezentativci ponovno imaju priliku osvojiti nova odličja i potvrditi dominaciju na međunarodnoj sceni.



