Nedjeljni program obilježavanja Dana Općine Jesenje i Župe sv. Ivana Krstitelja okupio je brojne mještane i goste koji su kroz duhovna, kulturna i zabavna događanja nastavili proslavu jednog od najvažnijih događaja u životu općine.
Program je započeo svetom misom u Župnoj crkvi sv. Ivana Krstitelja u Gornjem Jesenju. Nakon misnog slavlja uslijedio je tradicionalni domjenak za mještane i goste na igralištu Osnovne škole Gornje Jesenje, gdje su okupljeni nastavili druženje u ugodnom i prijateljskom ozračju.

U poslijepodnevnim satima Dom kulture Gornje Jesenje bio je ispunjen ljubiteljima kazališne umjetnosti tijekom Dramske večeri u organizaciji AKUD-a „Žensko kazalište“ Gornje Jesenje. Publika je s velikim zanimanjem pratila nastupe KUD-a „Lepoglavski pušlek“ iz Lepoglave i Udruge „Preslica” iz Sračinca koja se predstavila s predstavom „Coprnice”, nagrađenom na 66. Festivalu Hrvatskih kazališnih amatera u Vodicama za Njegovanje kulturne baštine.
Predsjednica AKUD-a „Žensko kazalište“ Silvija Bartol istaknula je kako su Dramske večeri već tradicionalan dio programa obilježavanja Dana Općine te da im je uvijek drago ugostiti prijateljska kulturno-umjetnička društva.
– AKUD tradicionalno povodom obilježavanja Dana Općine organizira dramske večeri, a publika se uvijek rado odazove jer Jesenje je mjesto u kojem kazalište djeluje od 1974 godine. Riječ je o predstavama humorističnog karaktera u izvedbi amaterskih kulturnih društava koje publika rado prati, a upravo smijeh, druženje i njegovanje kazališnog amaterizma daju posebnu vrijednost ovoj manifestaciji – rekla je Bartol.

Večernji program zaključen je koncertom grupe Kavaliri na igralištu u Gornjem Jesenju. Poznati glazbeni sastav okupio je velik broj posjetitelja koji su uživali u popularnim hitovima, pjesmi i plesu, stvarajući još jednu nezaboravnu večer u sklopu proslave Dana Općine i Župe.
Načelnik Općine Jesenje Dario Cvrtila zahvalio je svim sudionicima, organizatorima i posjetiteljima na još jednom uspješnom danu obilježavanja.
– Nedjeljni program pokazao je ono što želimo njegovati u našoj zajednici – vjeru, kulturu i druženje. Od srca zahvaljujem svima koji su se odazvali i na bilo koji način pridonijeli organizaciji i uspješnoj provedbi današnjeg zajedničkog ručka, kao i svima koji su svojim dolaskom podržali događanja. Veseli me što se u programu okupljaju sve generacije te što zajedno stvaramo lijepu atmosferu povodom Dana Općine i Župe – rekao je načelnik.



