Suša proglašena u Bistri, Jakovlju i Luki – prijava štete do 18. kolovoza

Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić proglasio je prirodnu nepogodu – sušu – za područja triju gradova i dvanaest općina. Među njima su i Bistra, Jakovlje i Luka.

Nepogoda je na području navedenih općina proglašena na temelju zahtjeva lokalnih samouprava.

Šteta se prijavljuje isključivo putem propisanog obrasca PN, koji se može preuzeti na službenim stranicama općina Bistra, Jakovlje i Luka, a zaprimaju se najkasnije do 18. kolovoza 2025. Obrasce je moguće dostaviti elektroničkom poštom ili osobno u prostorije nadležnih općina.

Obrazac PN i Odluka o proglašenju prirodne nepogode dostupni su u izvornom formatu na službenim općinskim web stranicama.

zip.com.hr 13.08.2025.

Podijeli:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp