Puhački orkestar Špoljari nastupio na 18. Ljetnom festivalu u Pragu

Na poziv organizatora festivala Blue Diamond, Puhački orkestar Petrovsko Špoljari sudjelovao je od 15. do 18. kolovoza na 18. Ljetnom festivalu u Pragu.

Članovi orkestra imali su čast predvoditi svečanu povorku koja je krenula s glavnog trga, Staroměstské náměstí.

Povorku su uveličali izvedbama koračnica, a kasnije su na festivalskim pozornicama predstavili i domaće skladbe, koje su izazvale oduševljenje publike i organizatora. Upravo zbog izvrsnog nastupa najavljen je i nastavak suradnje.

Ovo je ujedno bilo i treće gostovanje orkestra u Češkoj.

Uz glazbene aktivnosti, članovi su slobodno vrijeme iskoristili za razgledavanje Praga te druženje s drugim sudionicima festivala.

zip.com.hr/ 08.09.2025.

Podijeli:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp