U Gubaševu su ovog vikenda, od 19. do 21. lipnja održani 17. susreti djece Vatrogasne zajednice grada Zaboka i GZ Puconci, tradicija koja se već godinama uspješno održava.
U petak je pristiglo 25 djece i pet mentora iz Slovenije kojima su se pridružila i djeca zabočke vatrogasne zajednice. Ispred domaćina, DVD- a Gubaševo sve sudionike je pozdravio predsjednik Zdenko Petek te je svima zaželio dobrodošlicu.
Sve sudionike je pozdravila i gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek, rekavši kako joj je drago da ovo jedinstveno druženje traje toliko dugo godina.

– Želim vam ugodan boravak u našem gradu te da uživate u igrama i zajedničkom vremenu – poručila im je gradonačelnica.
Osim raznih igara, djeca su subotu provela na izletu u dvorac Trakošćan, a nakon povratka sa izleta i ručka u posjet su došli djelatnici ZJVP sa navalnim vozilom i auto ljestvama te djeci prezentirali vozila i opremu. Najviše pažnje i veselja izazvao je boravak u košari auto ljestvi.
U nedjelju su se do vremena ručka igrale razno razne vatrogasne igre, nogomet, a nakon ručka povratak gostiju svojim kućama.
– Ovim putem se u ime DVD-a Gubaševo zahvaljujemo svim sudionicima susreta, članovima koji su sudjelovali u organizaciji, a posebno se zahvaljujemo svim mentorima koji su svaki dan imali na brizi oko pedesetak djece koji su bez ikakvih problema i nezgoda provela dva dana u igri i druženju – poručili su domaćini.



