Društvo

Napet derbi NK Zagorcu Krapina donio tri boda protiv NK Trešnjevka!

Nogometni susret i poprilično napeta utakmica donijeli su Nogometnom klubu Zagorec Krapina 3 boda protiv Nogometnog kluba Trešnjevka.

U 24. kolu 3. Nogometne lige Centar, sastali su se NK Zagorec i NK Trešnjevka, a pobjedu je odnio Zagorec s rezultatom 2:1. Golove su Zabili Štimac i Kunštić. Nakon poraza u prošlom kolu, NK Zagorec se uspio vratiti na pobjedničke staze u napetom i uzbudljivom susretu protiv Trešnjevke.

U prvom su poluvremenu imali niz prilika, no izvrstan vratar gostiju Craig Andrew Szczuka uspio je svaki puta spriječiti loptu da uđe iza njegovih leđa. U nastavku su konačno uspjeli probiti odlično organizirane goste i Grga Štimac je zabio za početno vodstvo. Nakon toga je slijedila jedna kontra te su gosti poravnavali rezultat. Pred kraj utakmice do lopte dolazi Kunštić te zabija gol i samim time nova tri boda.

Odličnu pobjedu izborili su u sljedećem sastavu: Bruči – Turniški, Štimac, Kunštić, Topolovec – Jazbec, Šimunić, Majcenić – Stiperski, Korytskyi, Hanžić (još su igrali: Krznar, Brebrić, Harrison, Strabić, Frinčić)

Isto tako, u prošlom kolu po stoti puta dres Zagorca odjenuo je Pero Bračević, što je jučer obilježeno prigodnim poklonom. Sljedeći derbi na rasporedu je u srijedu, 17. travnja 2024. godine kada NK Zagorec gostuje u Bedekovčini kod NK Tondacha.